18. 7. 2022 | 4 minuty čtení

BrandHunters – Jediný podcast o značkách, který vás dostane!

Příběh naši společné cesty s Pavlem za vlastním podcastem BrandHunters. Svět brandingu jak ho ještě neznáte.

Když začala éra podcastu říkal jsem si, že jednou budu mít vlastní podcast. Prvním průkopníkem českých podcastu byl tehdy Dan Tržil a jeho práce se mi líbí, protože to dělá opravdu dobře. Už tehdy jsem si říkal, že tohle bude další skvělý marketingový kanál pro české značky. Dnes už je v českém rybníčku asi milion podcastu a téměř každá pátá firma a každý druhý člověk má svůj vlastní podcast.

A teď už k BrandHunters – Jedinému podcastu o značkách, který vás dostane!

S Pavel Cahlíkem jsme se poznali téměř nedávno. Vypukla pandemie a objevila se nová síť Clubhouse, kde jsme se poprvé poznali. Pavla znám už delší dobu, ale jen v rámci průzkumu konkurence. Ano, do té doby jsme byli jen konkurenti. Dnes už jsme parťáci a přátelé, kteří natáčí společný podcast o značkách, brandingu a všem co ke značkám patří.

Oba milujeme svět značek a brandingu. Je až neuvěřitelné jak moc se shodujeme v různých názorech. Někdy mě to až děsí! 

Slovo dalo slovo a začali jsme tvořit koncept pro náš společný podcast. 

Osobně miluju začátky, když se něco začíná tvořit, protože není nic lepšího pro mozek než kvalitní brainstorming. S Pavlem to byla doslova balada, protože jsme oba brand stratégové a dívali jsme se na věci z mnoha úhlů. V první řadě jsme začali přemýšleli o tom, kdo bude naše cílovka, jaký koncept to bude mít, až pak jsme se vrhli na název a design. Řekl bych, že nejtěžší bylo vyladit témata, které se budou posluchačům líbit. Okolo značek a brandingu toho na českém netu moc není a brand stratégů je u nás taky jako šafránu. Poslední věc na našem seznamu úkolů bylo vybrat hosty. Věřím, že jsme vybrali skutečně skvělé hosty, kteří mají k tématům opravdu co říct. Sami se můžete přesvědčit na vlastní uši a oči v našich epizodách!

Je tady ještě jedna věc, kterou jsem vůbec nečekal. Těch zpráv, označování a dalších milých pochval, které nám od vás přicházejí. Mám z toho velkou radost a těším se až vydáme druhou sérii, která na vás čeká už v lednu 2022.

Našimi hosty první série byli: 

Mgr. Jindra Šulcová – právnička se specializací na ochranu značek. V naši epizodě Značka v právu se můžete dozvědět spoustu informací, které jsou velmi důležité při ochraně vaší značky. Je to téma, které bohužel většina majitelů značek neřeší a je to velká škoda, protože následky mohou být někdy až drastické. Jako třeba nutný rebranding, konkurenční boj a mohl bych pokračovat dál a dál. Raději si pusťte naši epizodu Značka v právu ať jste klidnější. 

Marie Petrovová – tisková mluvčí společnosti Allianz. Společně s Marií jsme se podívali na svět osobních značek. Jaké to je budovat si osobní značku, když jste zaměstnancem jiné značky nebo proč si vlastně budovat svou značku. Člověk si někdy musí zkusit opravdu všechno, aby se našel ve své vlastní značce.  Epizoda – Jak na osobní značku.

Pavel Klein – krizový manažer, který pomohl už stovkám firem z krize. Tohle téma je stále aktuální a pro mnoho majitelů značek je krizový plán skoro sprosté slovo, ale i tomu jsme se podívali na zoubek. Pavel je skutečný mistr ve své práci, nekecám mám zkušenost z naší spolupráce. Takového manažera by měla mít každá firma. Epizoda – Značky v krizi

Jiří Markvart – obsahový stratég se zkušenostmi velkých značek a velkých agentur. Podívali jsme se na to jak vypadá branding v agenturách a jak s ním pracuji velké značky. Jirka má za sebou práci na komunikačních kampaních značek jako McDonald’s nebo Tchibo. Epizoda – Branding v multižánrové agentuře

EPIZODY PRVNÍ SÉRIE BRANDHUNTERS:

Jak začít budovat značku a základní pojmy brandingu

Spotify | Apple Podcasts | YouTube

Strategie značky 

Spotify | Apple Podcasts | YouTube

Značka v právu – Mgr. Jindra Šulcová

Spotify | Apple Podcasts | YouTube

Buzzwordy a f*ckupy brandingu

Spotify | Apple Podcasts | YouTube

Jak na osobní značku – Marie Petrovová

Spotify | Apple Podcasts | YouTube

Značky v krizi – Pavel Klein

Spotify | Apple Podcasts | YouTube

Branding v multižánrové agentuře – Jiří Markvart

Spotify | Apple Podcasts | YouTube

Ostatně vše okolo našeho podcastu najdete i na našem webu BrandHunters.

Děkuji, že nás posloucháte!


Další články

Mohlo by vás zajímat.


Kontakt

Čas na silnější značku?

Začněme společně od byznysu až po branding.

Jakub kantor Certifikáty